انواع اقامتگاه ها

۱۳۹۷ ۱۱ شهریور

هتل

هتل‌ها بر اساس امکاناتی که به میهمانان ارائه می‌دهند، از ۱ تا ۵ ستاره طبقه‌بندی می‌شوند. امکانات هتل‌ها با ستاره‌ی کمتر به تختخواب، تلویزیون و سرویس‌های بسیار معمولی محدود می‌شوند، اما هتل‌های ۴ و ۵ ستاره معمولاً ساختمان‌هایی با معماری بسیار خاص و شیک  هستند که اتاق‌هایشان با مدرن‌ترین امکانات هتلی روز دنیا تجهیز شده است و سرویس‌های خاص و ویژه به میهمانان خود ارائه می‌دهند.

 

متل

متل‌ها از فضاهای بازی هستند که اتاق‌های آن در کنار یکدیگر قرارگرفته‌اند و برای افرادی ساخته شده‌اند که به صورت جاده‌ای با وسایل موتوری شخصی سفر می‌کنند. امکانات آن‌ها از هتل‌ها کمتر است و همچنین  قیمت‌های ارزان‌تری نسبت به هتل‌ها دارند. به دلیل وجود فضای باز در متل‌ها، مسافران این امکان را دارند تا وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را درب اتاق پارک کنند.

 

هاستل

هاستل ها اقامتگاه‌هایی مرتب و تمیز هستند که زیر نظر اتحادیه‌ی هتل‌ها کار می‌کنند و برای مسافرینی که می‌خواهند با کمترین هزینه سفر کنند مناسب‌اند. در هر اتاق هاستل، ۲ تا ۸ تخت وجود دارد که هر تخت آن به یک نفر اجاره داده می‌شود. مبلغ هر تخت با توجه به تعداد نفرات در اتاق متفاوت است. این اقامتگاه‌ها اتاق‌هایی هم دارند که اختصاصی ترند و مناسب زوج‌ها می‌باشند و قیمت آن‌ها از دیگر اتاق‌ها بیشتر است. سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام خارج از اتاق‌ها قرار دارند و به صورت مشترک استفاده می‌شوند، اما تمامی امکانات برای پخت و پز را دارند.

 

هتل آپارتمان

ساختمان‌هایی مانند هتل هستند که امکانات رفاهی آن‌ها کمتر از هتل است ، اتاق‌های آن شبیه آپارتمان‌های کوچک‌اند و امکان آشپزی در آن‌ها فراهم است. محیط خصوصی تری نسبت به هتل‌ها دارند، به همین دلیل برای اقامت‌های طولانی مدت مناسب هستند. در واقع اقامت در هتل آپارتمانها مانند اجاره کردن یک واحد کوچک به مدت محدود است . هزینه‌ی اجاره‌ی آن‌ها از هتل کمتر است.

 

هتل بوتیک

هتل بوتیک‌ها ساختمان‌هایی هستند که از هتل‌ها کوچک‌ترند، اما سبک ساخت آن‌ها متفاوت است، هتل بوتیک‌ها معمولاً معماری‌های خاص و ویژه دارند که بسیار زیبا هستند، این اقامتگاه‌ها جزو جاذبه‌های  گردشگری محل خود نیز به حساب می‌آیند، به عنوان مثال در ایران هتل لاله کندوان و عامری‌های کاشان هتل بوتیک هستند.

ریزورت

ریزورت ها هتل‌هایی هستند که در مناطق ساحلی ساخته می‌شوند و تمامی امکانات تفریحی و سرگرمی ازجمله، پارک‌های آبی، فضاهای سبز بسیار زیبا و رستوران‌هایی با غذاهای خوش‌طعم در آن‌ها برای مسافرین فراهم شده است و برای کسانی که قصد دارند در محیطی آرام و زیبا استراحت کنند بسیار مناسب است.

 

 

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.