اتفاقات هواپیمایی جهان

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

مثلث برمودا

شاید پیش خود بگویید اصلا چیزی به اسم مثلث برمودا وجود ندارد اما خب این ناحیه که در بین میامی، برمودا و پورتو ریکو واقع شده، جایی است که هواپیما و کشتی های زیادی طبق دلایلی که هنوز مشخص نیست، سقوط کرده و غرق شده اند. احتمالا عجیب به نظرتان خواهد رسید اگر بدانید که هنوز هم برخی هستند که این اتفاق ها را کار موجودات فرازمینی یا فضایی می دانند. از جمله اتفاقات هواپیمایی جهان که در این منطقه رخ افتاده می توان ناپدید شدن هواپیمای داگلاس DC-3 را دانست که در سال ۱۹۴۸ با ۳۲ مسافر پرواز می کرد و همپنین دو هواپیمای آمریکایی که در سال ۱۹۶۳ در این منطقه به هم برخورد کردند.

دی بی کوپر

در سال ۱۹۷۱، یک مرد ناشناس به نام دن کوپر (Dan Cooper)، هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را ربود و با اخاذی ۲۰۰ هزار دلار از در عقب هواپیما با چتر نجات بیرون پریده و هرگز دوباره دیده نشد. شواهد قانع کننده ای مبنی بر تایید هویت واقعی و محل نگهداری وی وجود نداشته است، اما اینطور به نظر می رسد که او از جهش زنده بیرون نیامده است. یک سال پس از این حادثه دستگاهی به نام کوپر وینز روی هواپیما نصب شد که زمانی که هواپیما شروع به پرواز کرد، درهای هواپیما قفل شوند..

پرواز ۹۹۰ اجیپت ایر

در سال ۱۹۹۹، پرواز ۹۹۰ اجیپت ایر از نیویورک به قاهره در حدود ۶۰ مایل از ساحل ایالات متحده در اقیانوس اطلس سقوط کرد. همه ۲۱۷ نفر در تصادف کشته شدند، اما رمز و راز، هنوز علت آن را احاطه کرده است. می گویند که این اتفاق در نتیجه انتقام شخصی خلبان رخ داده است اما هنوز هیچ شواهدی مبنی بر آن وجود ندارد.

ناپدید شدن املیا ایرهارت

املیا هیرهارت (Amelia Earhart) نخستین زن خلبان بود که پرواز تک نفره را تجربه کرد. این خلبان در سال ۱۹۳۷ زمانی که قصد داشت سفری به دنیا را تجربه کند، ناپدید شد. تئوری های مختلفی در این رابطه ارائه شده است اما طبق تحقیق جدیدی این طور به نظر می رسد که املیا توسط سقوط هواپیما کشته نشده بلکه ژاپنی ها او را گرفته اند! البته این تئوری قبلا هم ارائه شده بود، برخی نیز معتقدند که او خودش را به مردن زده و افراد دیگر باور دارند که او توسط فرازمینی ها گرفته شده است. اما خب به هر حال هنوز هم تحقیقاتی روی این پروژه صورت می گیرد که اگر کل تحقیقات را با هم در نظر بگیریم، همان تئوری سقوط او محتمل‌تر است.

پرواز شماره ۵۷۱ اروگوئه

در اکتبر ۱۹۷۲ یک هواپیمای اروگوئه ای که ۴۰ مسافر و ۵ کادر پرواز داشت، در حال پرواز روی آندس ناپدید شد. ۷۲ روز بعد، زمانی که همه فکر می کردند که تمام مسافران کشته شده اند، ۱۶ نفر زنده پیدا شدند. حالا سر اینکه این ۱۶ نفر چطور در این رشته کوه های خشن توانسته بودند زنده بمانند، داستانی است که کسی بروز نمی دهد. برخی اعتقاد دارند که این مسافران برای زنده ماندن مجبور به آدمخواری شدند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.